×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 565.

Gama zbiorników do ciepłej wody użytkowej

zbiornki OchsnerOCHSNER oferuje szeroką gamę zbiorników do ciepłej wody użytkowej oraz zbiorników buforowych do pomp ciepła umożliwiających opracowanie optymalnego rozwiązania dla każdego indywidualnego zastosowania.

W zależności od zastosowania rozróżniamy następujące systemy:
ZBIORNIKI SEPARACYJNE POMPY CIEPŁA Zbiorniki buforowe służą do tego, by przyjmować ciepło, magazynować je możliwie bez strat, a następnie oddawać do systemu grzewczego w zależności od potrzeb. By przedłużyć okres żywotności sprężarek do pomp ciepła, firma OCHSNER zaleca stosowanie specjalnych zbiorników buforowych. Z uwagi na odpowiednio duże wymiarowanie przyłącza, są one optymalnie dostosowane do pompy ciepła.
ZBIORNIK UNIFRESH® ZE ZINTEGROWANYM PRZYGOTOWANIEM CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ Unifresh® jako zbiornik do przygotowania c.w.u. łączy higienę z oszczędnością i może być stosowany wyłącznie do przygotowania ciepłej wody użytkowej bądź w pracy mieszanej jako zbiornik buforowy i zbiornik do przygotowania c.w.u.

  •  Możliwość łączenia z pompą ciepła i/lub kotłem grzewczym
  •  Duża moc do produkcji c.w.u. dzięki wężownicy ze stali szlachetnej o dużej powierzchni do przygotowania ciepłej wody użytkowej
  •  Rozwój bakterii Legionella wykluczony dzięki przygotowaniu świeżej ciepłej wody użytkowej
  • Zasada warstwowania firmy OCHSNER dla optymalnego warstwowania i ekonomiczności systemu grzewczego w przypadku zastosowania zbiornika buforowego
  • Możliwości podłączenia różnych generatorów ciepła, systemów grzewczych, termometrów, czujników, grzałek elektrycznych itd.
  • Zdejmowalna izolacja PU, nadającą się do recyklingu
  • Możliwe połączenie z instalacją solarna dzieki zintegrowanej wężownicy

MODUŁY SWIEŻEJ WODY Moduły świeżej wody są pod względem funkcjonalności równorzędne z Unifresh®, gdyż także tutaj z uwagi na przygotowanie świeżej ciepłej wody wykluczone jest rozwijanie się bakterii Legionella. Moduły świeżej wody mogą być podłączane do dowolnego zbiornika buforowego pompy ciepła.
ZBIORNIKI CIEPŁEJ WODY Jeżeli przygotowanie ciepłej wody użytkowej realizowane jest nie przez pompę ciepła do produkcji c.w.u. typoszeregu Europa lecz przez pompę ciepła do ogrzewania, to woda jest przygotowywana w zewnętrznym zbiorniku ciepłej wody. Priorytetem firmy Ochsner jest odpowiednio ciepła zawsze dostępna ciepła woda użytkowa. Zbiorniki ciepłej wody użytkowej dla pomp ciepła będą w przyszłości zyskiwać mocno na znaczeniu jako bufory energii także w odniesieniu do funkcjonalności SmartGrid.


Drukuj   E-mail